Suzuki Motor Poland ponownie zorganizowało akcję pod hasłem „Suzuki Clean Ocean”. Wolontariusze – młodzież i nauczyciele z gdańskiej szkoły podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego - pro bono sprzątali nadbałtyckie wydmy w Górkach Zachodnich w Gdańsku.
Suzuki Clean Ocean to akcja, która ma na celu uświadomienie, że śmieci nad brzegami czy w wodzie mają bezpośredni wpływ nie tylko na środowisko, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. W ramach akcji wolontariusze na całym świecie (kilkanaście tysięcy od ponad 10 lat) sprzątają nadmorskie lub oceaniczne plaże, ale też brzegi jezior, rzek czy nawet rowy melioracyjne. Dlaczego? Bo śmieci w kontakcie z wodą nieuchronnie się rozkładają, a pozostałości tego procesu – toksyczne dla ludzi – trafiają do wód gruntowych. Idea całej akcji jest prosta – chcemy pokazać młodzieży jak istotną rolę pełni ekologiczna edukacja. Młodzież wraz z kadrą nauczycielską z gdańskiej szkoły nr 39 z wyjątkowym zaangażowaniem ruszyła pomiędzy wydmy w okolicy portu jachtowego w Górkach Zachodnich i Hotelu Galion, który pomógł w zorganizowaniu całej akcji. Efekt ich kilkugodzinnej wyprawy to kontener śmieci! Znakomita większość pozbieranych odpadów to drobiazgi porzucone przez plażowiczów oraz wędkarzy, ale – biorąc pod uwagę, że ścieżki na wydmach są niedostępne dla samochodów i prowadzą z daleka od asfaltu - nie zabrakło też śmieci zaskakujących charakterem lub rozmiarami (opony samochodowe, dziecinny model samochodu oraz... 20-kilogramowy sedes, najwyraźniej wyrzucony po remoncie). W akcji „Suzuki Clean Ocean 4” czynny udział wzięła ekipa Dealera silników zaburtowych Marinero z Gdyni oraz instruktorzy z Suzuki Marine Academy wraz z jej szefem kapitanem Jakubem Szymańskim. Dzięki uprzejmości Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR oraz Policji udało się zwiedzić specjalistyczną jednostkę-statek ratowniczy i z bliska przyjrzeć się ekwipunkowi pościgowemu stosowanemu na lądzie czy na wodzie. Młodzież przeszła też szkolenie bezpieczeństwa oraz poznała morski ekwipunek ratunkowy. Wszystkim, a zwłaszcza młodym wolontariuszom serdecznie dziękujemy. Kolejna edycja akcji Suzuki Clean Ocean odbędzie się jeszcze w tym roku!
Suzuki Motor Poland wprowadza program SUZUKI GWARANCJA+ umożliwiający ochronę motocykli po zakończeniu gwarancji podstawowej modeli w wieku do 8 lat i z przebiegiem do 100 tysięcy km.
Dowiedz się więcejSuzuki Motor Corporation zaprasza na targi Japan Mobility Show 2025, które Japońskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów organizuje w dniach 30 października – 9 listopada 2025 r. Tematem przewodnim strefy Suzuki w halach Tokyo Big Sight jest hasło „By Your Side” (Zawsze przy Tobie), które ogłoszono w lutym w tzw. nowym średnioterminowym planie zarządzania.
Dowiedz się więcejGala nie przyniosła jednoznacznej przewagi – w towarzyskim meczu z Bułgarią reprezentacja olimpijska naszych pięściarzy zremisowała 8:8. Na kolejnym, 37. spotkaniu w ramach cyklu Suzuki Boxing Night (!), zmierzyliśmy się jednak z mocnym i naprawdę doświadczonym przeciwnikiem. Dlatego zawody na Podlasiu trzymały w napięciu do samego końca.
Dowiedz się więcejJuż jutro (17 października), w Sokółce, reprezentacja Polski zmierzy się z Bułgarami, medalistami Mistrzostw Świata i Europy. Zapraszamy do oglądania pięściarskich starć na Podlasiu – emocji na pewno nie zabraknie.
Dowiedz się więcej